2023 Yılının En İyi Mobil Oyunları

23.07.2023
56
Okuma Süresi: 8 dakika
A+
A-
2023 Yılının En İyi Mobil Oyunları

iOS veya Android cihazlarında oynayabileceğiniz en güzel mobil oyunlar 

2023 yılının aktif olarak oynanan  en iyi oyunlarından arasından bazılarını sizler için yayınlıyoruz. App Store ve Google Play’den indirebileceğiniz oldukça popüler bu oyunları listelemeye başlayalım:

Raid: Shadow Legends

Raid: Shadow Legends, Plarium Games tarafından geliştirilerek yayınlanan ücretsiz mobil ve bilgisayar oyunudur. Etkileyici grafikleri, geniş karakter seçenekleri ve stratejik oynanışı nedeniyle dünya çapında büyük beğeni kazandı. 

Oyun, tehdit altındaki Teleria adlı fantastik bir dünyada geçmektedir. Oyuncular “Çağırıcı” olarak bilinen bir rolü üstlenir ve “Şampiyonlar” olarak adlandırılan savaşçılardan oluşan bir takım kurup Karanlık Lord Siroth ve onun ordusuyla savaşarak Teleria’yı kurtarmak zorundadırlar.

 


Mech Arena

Mech Arena bedava, seri atışlı ve rekabetçi bir robot oyunudur; patlayıcı PvP takım savaşları, derin çarpışma taktikleri ve sayısız özelleştirme içerir.

Bu savaş oyununda arkadaşlarına karşı özel maçlar yapabilir veya onları bir takıma toplayıp çevrimiçi olarak dünyanın dört bir yanından diğer oyunculara karşı 5e5 veya 2ye 2 maçlar yapabilirsiniz.  


Epic Seven 

“Epic Seven”  Smilegate Megaport tarafından geliştirilerek yayınlanmış  popüler bir mobil rol yapma oyunudur. 2018 yılının Kasım ayında piyasaya çıkmış olan bu oyun hızla yayılmş ve büyük bir oyuncu kitlesi kazanmıştır.

Ana karakter “Arky” isimli sevimli bir yaratıktır. Engin ve sürükleyici bir hikayeyi konu olan oyun oldukça ilgi çekicidir. 


Idle Bank Tycoon: Money Empire

Yepyeni bir Idle Tycoon Oyununa hazır mısınız? Oyunda kendi bankanızı yönetebiliyor ve gerçek bir milyardermiş gibi deneyimliyorsunuz. Para kazanma ve ticaret oyunlarından hoşlananların beğeneceklerini düşündüğümüz bir oyun. 


Forge of Empires

InnoGames tarafından geliştirilen strateji oyununda kullanıcılar taş devrinden başlayarak zaman içerisinde farklı dönemlerde ilerleyen şehirler inşa ediyorlar. Kurulan şehirler geliştirilerek diğer oyunculara karşı rekabet edip mümkün olduğunca fazla geniş alana yayılmak oyunun temel amacıdır.  

Oyunda çeşitli binalara inşa edip, teknolojik gelişmeler sağlayarak ve ticaret yaparak kurduğunuz şehri geliştirebilirsiniz. Askeri birliklerinizi stratejik yerleşimler yaparak konumlandırıp rakiplerinize karşı üstünlük sağlamalısınız. Ayrıca oyun içerisinde diğer oyuncularla ikili ilişkiler kurup ittifaklar oluşturabilirsiniz. 


Rise of Cultures

İmparatorluğunuzu kurmaya hazır msınız? Sizleri saatlerde bağlayacak heyecan verici bu krallık oyununda destansı bir mücadeleye girişeceksiniz. 


Jetpack Joyride

Oyunda oyuncular Barry Steakfries isimli bir karakteri kontrol ederler. Barry, eline geçen jetpacki kullanarak kaçmaya çalışırken oyuncular ona yardım ederler. Oyunda amaç mümkün olduğunda uzun süre hayatta kalarak en ileri noktaya gitmektir. Oyun içerisinde satın alınan farklı araçlar ve güçlendirmeler ile oyun daha keyifli bir hal almaktadır. 


Hero Wars

Hero wars popüler bir RPG oyunudur. Oyuncular epik ve fantastik bir dünyada kahramanlarını seçip yönetirler. Oluşturulan takımlar ile birlikte zindanlarda savaşırlar. Her kahramanın kendine has yetenekleri vardır. Bu yeteneği doğru kullanmanız savaşın sonucunu etkileyecektir. 

Oyun aynı zamanda hikaye moduna da sahiptir. Macera dolu bu modda oyun içerisindeki heyecanları tadıp keşifler yapabileceksiniz.


Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile,” Activision tarafından geliştirilen ve yayınlanan dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan Call of Duty’in mobil sürümü.  2019 yılında piyasaya çıkan oyun Dünyada birçok kişi tarafından oynanmaktadır. Birinci şahıs nişancı (FPS) türünde bir oyun olan Call of Duty birçok mod, silahve harita seçeneği sunar. 

“Call of Duty: Mobile,” birinci şahıs nişancı (FPS) tarzında bir oyundur ve oyunculara çeşitli oyun modları ve haritalar sunar. Oyun, efsanevi “Call of Duty” oyunlarının bazılarında bulunan sevilen haritaları ve silahları içerir.


League of Legends: Wild Rift

Orjinal adıyla “League of Legends” (LoL) bilgisayar oyununun mobil cihazlara uyarlanmış versiyonudur.   Çevrimiçi savaş arenası türünde bir oyundur. Oyuncular birer karakteri kontrol eder ve iki takım halinde şampiyonlara karşı mücadele ederler. Oyundaki amaç rakip takımın ana üssünü yok ederek galip gelmektir. 


Kingdom Rush

En iyi Tower Defense oyunlarından biri olan “Kingdom Rush,” Ironhide Game Studio tarafından geliştirilerek yayınlanan bir strateji oyunudur.  Oyunda temel amaç dalgalar halinde gelen düşman unsurlarını durdurabilmek için yol kenarlarına savunma kuleleri kurmaktır.

Toplam 4 farklı kule bulunmaktadır. Her kulenin savaş tarzı farklıdır. Örneğin okçular, askerler büyücüler ve topçular bu kulelerde mevzilenmektedir. Gelen düşmana göre bu kulelerin pozisyonlarını ayarlamanız gerekiyor.


Among Us

Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan Amon US..  Oyundaki temel amaç, bir uzay gemisindeki ekibin üyeleri arasına gizlenmiş olan  hainleri (impostorları) tespit etmektir. Oyuncular, uzay gemisindeki görevleri tamamlarken ve bilinmeyen bir şekilde ölen mürettebat üyelerini araştırırken, impostorlar kalan diğer oyuncuları öldürüp şüpheleri üzerlerinden atmaya çalışıyorlar. 


Clash Royale

“Clash Royale,” Supercell tarafından geliştirilen ve yayınlanan gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.  Çok kısa sürede geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan bu oyunda taktiksel beceriler kullanılarak rakiplerinizi alt etmeye çalışacaksınız. Dünyanın dört bir yanından oyunculara karşı mücadelelere hazır olun. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.