Cilt Bakımı İçin Öneriler, Cildiniz Işıl Işıl Parlasın

27.07.2023
43
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Cilt Bakımı İçin Öneriler, Cildiniz Işıl Işıl Parlasın

Merhaba güzel hanımlar, bildiğiniz gibi hepimiz nadide bir varlığız. İçimizdeki ışık, gözlerimizdeki ışıltı ve güzel tebessümlerimiz ile zaten çok güzeliz. Çünkü biz enerjisel varlıklarız. Yaydığımız güzel düşünceler ile auramız insanlara daha da bir neşeli fısıldar.

Bir de bu enerjilerin üzerine kendimize değer verdiğimiz için bakımlar yaptıkça kendimizi daha da bir mutlu edebiliriz.

Cilt bakımı önemli bir konudur her ne kadar dışarıdan bakım yapılması gereken bir eylem gibi görünse de aslında yediklerimiz hayat tarzımız ve içtiğimiz içecekler ile de cildimizin sağlıklı olmasına katkı oluruz.

Cilt bakımı yapmadan evvel öncelikle gün içerisinde uykumuzu almış olmaya dikkat etmeliyiz.

Motivasyon önemlidir çünkü sözlerin de güzellik üzerine tesirleri kanıtlanmıştır. “Cildim ışıl ışıl parlıyor ve benim cildim gittikçe gençleşiyor”. diyebilirsiniz.

Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemek için eğer mümkünse güneş kremleri kullanmalıyız.

Bolca su içmeliyiz, böylece suyun toksinlerden arındıran doğal etkisi sayesinde hem metabolizma hızlanacak hem de cildimizin nem dengesini sağlamış olacağız.

Gelelim cilt bakımına değerli okurlar başta kendinizi şımartmak adına ve kendinizi hak ediyorum düzeyine getirmek için cilt bakımınızı devamlı hale getirebilirseniz inanın kendinize bakmalara doyamayacaksınız bu neden gereklidir? Çünkü iç referanslı insan olduğumuz zaman başkalarının onaylamasına ihtiyacınız kalmayacak.

CİLT BAKIM İÇİN ÖNERİLER: 

  • Uyku sonrası cildimizde oluşan bakterilerden arınmak adına temiz bir su ile yüzümüzü bir güzel yıkıyoruz sevgi enerjisi ile yıkar ve yüzünüze iltifat ederseniz etkisine siz de inanamayacaksınız.
  • Toniklerden yararlanın, cildinize en uygun toniği seçip bir pamuk yardımı ile yavaşça nazik bir dokunuş ile temizleme işlemine devam ediniz.
  • Tonik sürdükten sonra bir müddet beklemelisiniz çünkü cildiniz toniği tamamen emerse o zaman faydası daha etkili olur.
  • Yeterli zaman sonra cildinize yüz kremi uygulayabilirsiniz bilin ki her krem size ve yaşınıza uygun olmayabilir bu konuda güzellik uzmanlarından ve ya güvenilir bir markadan destek alabilirsiniz.
  • Yüzünüze kremi sürerken mutlaka dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın hem cildinizdeki kan dolaşımını harekete geçirir hem de kendinize güzel telkinler vererek cildinizin daha diri olmasına destek olabilirsiniz.
  • Siyah noktalar ve yağlardan muzdarip iseniz bu problemi çözecek nitelikte dermokozmetiklerden faydalanabilirsiniz.
  • Siyah nokta için burun bantları mevcuttur bunları dilediğiniz ve güvenilir yerlerden temin ederek bu problemi aşmış olursunuz.

Kendinizi sevin, cildinizi sevin, kendinize yatırım yapın çünkü güzelliğe layıksınız.
Sevgi ve saygılarımla.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.