Su Diyeti ile Kilo Verilirmi? Suyun Faydaları?

18.07.2023
21
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Su Diyeti ile Kilo Verilirmi? Suyun Faydaları?

Su Diyeti İle Kilo Verilir Mi?

Kilo vermek için suya ihtiyacımız vardır. Bununla ilgili bir çok makaleye rast gelmiş olabilirsiniz. Eğer amacınız sağlıklı bir şekilde kilo vermek ise mutlaka güvenilir uzmanlar öncülüğünde kilo verme sürecini başlatınız çünkü siz yanlış bir diyet ile farklı sorunlara kapı aralayabilirsiniz. Önemli olan hayat boyu diyettir. Diyet sağlıklı beslenme ve düzen ile oluşur dolayısıyla bunu işin ehli bir diyetisyen, yardımı ile başarılı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.En önemlisi “su içsem yarıyor”, cümlesini lütfen artık kullanmayı bırakın. Çünkü önce her şey inançla başlar. Kilo vermeye niyet ettiyseniz bunu başaracağınıza inançlı olmalısınız. Kendinizi cesaretlendirin pazartesi gününü beklemek yerine hemen şimdi bir niyet edin ve kendiniz için porsiyonlarınızı yavaşça azaltarak ve ekmeği de azaltarak kendinize katkıda bulunabilirsiniz. En önemli konulardan biri de duygusal olarak mı açsınız yoksa sıkıntıdan mı yemek yiyorsunuz?

Vücudumuzun ihtiyacı olan su, hayat boyu bizim için gerekli olan ve sağlık problemlerine karşı alınabilecek en önemli tedbirlerdendir. Su tek başına kilo vermenizi sağlamaz ancak sürecin daha hızlı ve sağlıklı olmasına büyük bir katkı sağlar.

Suyun Faydalarını Nelerdir?-Su içince vücudumuza hayat girer oksijen alır ve daha dinç oluruz.-Cildimizin daha canlı olmasına katkıda bulunuruz.-Vücudumuzdaki toksinlerden kurtuluruz.-Eklemler ve sinir sistemi üzerinde müthiş faydaları olan su, ihtiyacımız olan mineralleri almamızı sağlar.-Günlük almamız gereken miktar en az 1,5 ve 2 Litre olmak üzere kiloya ve boya göre değişkenlik gösterebilir.-Bu noktada güvenilir bir diyetisyen ile görüşme sağlayabilirsiniz.-Yediğimiz gıdaların parçalanmasına yardımcı olur ve bağışıklık sisteminin iyi çalışmasını sağlar.-Eklemlere iyi geldiği için spor yaparken sıkıntı yaşamayız.Yeterli derecede su içmezsek vücudumuz ne yazık ki işlevlerini yerine getirmekte zorlanır. Suyu vücut ve boy ölçülerimize göre tüketirsek kilo vermeyi kolaylaştırmış oluruz, ödemlerden kurtulmuş oluruz.

Eğer farklı ve ciddi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kaldıysanız lütfen bir uzman doktor ile bu durumu konuşunuz. Çünkü şuan yazılan değerler tamamen bilgi amaçlıdır tedavi amacı gütmez.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.