Threads Nedir? Nasıl Kayıt Olunur ve Nasıl Kullanılır?

08.07.2023
40
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Threads Nedir? Nasıl Kayıt Olunur ve Nasıl Kullanılır?

Mark Zuckerberg, Twitter’a alternatif rakip bir platform kurdu “Threads”  – İşte tüm detaylar…

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra sosyal medya ağı üzerinde  birçok radikal değişiklikler yaptı. Mavi tıkın ücretli olması, okunabilecek twit sayısı gibi değişiklikler..

Bu değişiklikler ve belirsizlikler tüm dünyada birçok twitter kullanıcılarının tepkisini çekti. Böyle bir kaos içerisinde Facebook, Whatsapp, İnstagram gibi birçok sosyal medya şirketini bünyesinde bulunduran Meta şirketinin kurucusu Mark Zuckerberg fırsattan istifade ederek Twitter’a benzer bir sosyal medya ağı oluşturdu.

Açıldığı ilk gün milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Threads’in Twitter’ın tahtını sallayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Threads’e Nasıl Giriş Yapılır?

  • Threads Instagram giriş bilgilerinizi kullanarak kaydolabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Instagram hesabınızda takip ettiğiniz tüm hesapları katıldıkları anda Threads’de takip edebiliyorsunuz. Instagramdan kolay kaydolma kısa süre içerisinde bu kadar fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayan etkenlerden biri.
  • Kaydolmak için en kısa yol  Instagram’dayken arama çubuğuna ‘Threads’ yazın. Çıkan butona bastığınız zaman sizleri doğrudan uygulamaya götürecektir.
  • 500 karaktere kadar gönderiler gönderilebilir (Bu sayısı Twitterda 280 karakterdir), en fazla 5 dakika uzunluğunda gifler ve videolar ekleyebilirsiniz. (Twitterda 2 dakika 20 saniye)
  • Threads, Twitter’a oldukça benzemekte… Kısa metin tabanlı içerikler, beğeniler ve yeniden gönderiler… Tweet atmaya benzer şekilde alıntı yapmak da mümkün.

Yeni sosyal medya Threads hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirterek paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.